Motorová píla Stihl MS 193T

(30.08.2017)

Ahojte,

Dnes by som Vám rád napísal niečo o motorovej píle Stihl MS 193T.
Táto píla je pri sochárčine tá najlepšia volba na drobné dokončovacie práce, teda až detailné, ak to tak možem nazvať. Jej hlavná výhoda je jej váha (3.3 kg) čo pochopíte, ked ju budete držať pri práci viac ako 2-3 hodiny 🙂
Nedá sa svojou váhou porovnať zo žiadnou inou pílou, ktorá by mala zároven aj taký výkon ( 1,3 / 1,8 kW/k) 30,1 cm3
Pre mňa osobne je to ten najlepší pracovný nástroj, taktiež aj na iné rezbárske práce ako je výroba soch z dreva.
S touto malou a šikovnou pilkou sa dostanete takmer všade a dokážete s ňou jednoducho manipulovať vďaka jej celkovému premakanému tvaru.
Kompaktná a ergonomicky tvarovaná rukoväť Vám umožnuje lepšie citiť silu rezu na hrote lišty a taktiež celkový cit v rukách pri tvarovaní materiálu. Ovládanie píly je jednoduché a čo musím podotknúť, tak práca v spojení plyn a prsty, je to slasť. Už len taký detail, ktorý si možno niekto iný nevšíma, ale ja áno, je absolutná presnosť plynového cuplíka a jeho osadenie v plastovej drážke čo zabezpečuje prstom pociťovať jednotnú prácu s motorom a jeho ovládaním skrz pridávanie a uberanie plynu. Taktiež, aby som nezabudol perfektne fungujúci antivibračný systém. Toto sa v žiadnom prípade nedá porovnať s nejakou menej známou motorovou pílou.
Na túto pílu je najlepšie nahodiť carvingovu lištu, ktorej špic je vo veľkosti dvoj eurovej mince čo Vám zabezpečí takmer dokonalé vyhotovenie detailov na socháh, alebo iných rezbách, ktoré potrebujete rýchlejšie opracúvať.
Samozrejme, ze na tejto píle je toho ešte omnoho viac čo sa dá kladne hodnotiť, ale to sa už dočítate aj na stránkach predajcov, alebo samotného výrobcu Stihl.
Teda moj celkový dojem a hodnotenie z tejto píly je 10 z 10 bodov.

Tak nech Vám to píli 🙂
MS 193T

Anjeli - Archanjeli
Viac info / Objednať Strom rodiny
Viac info / Objednať Rezba pílou u vás Rezba pílou u vás Umelecké rezbárstvo
Partneri