Ochranná maska pri práci

(08.12.2016)

Dosť často sa stáva, že ma ľudia kontaktujú ohľadom toho, ako sa chránim pred prachom z dreva pri brúseni flex brúskou, alebo motorovou pílou, kde vzniká neskutočne veľké množstvo prachu, ktoré sa nezdá tak nebezpečne, ako v skutočnosti je.(Vyhotoviť sochu z dreva je pekná práca, ale treba sa chrániť!)

Rozhodol som sa preto o tom napísať pár slov, ktoré Vám verím pomožu a ochránite tak svoje zdravie pri práci s drevom, kovom či plastom atd.
Pri mojich začiatkoch som pri práci používal jednoduchú handričku, ktorú som si obviazal okolo hlavy. Nebolo to najlepšie, kedže som nezabránil tomu, aby mi prach prešiel do úst a do nosa, taktiež do očí. Zaobstaral som si teda filtračnu masku proti prachu, ktorá mi ochránila ústa a nos. Bolo to o moc lepšie pracovať s takouto maskou. Pracoval som s touto maskou asi jeden rok a potom som si zaobstaral celotvárovú ochrannú masku, ktorá je asi tá najlepšia volba pre každého, kto chce pracovať tak, aby bol ochránený proti prachovým časticiam. Takáto maska sa často používa aj pri zásahoch polície, alebo pri práci s chémiou. Je to myslím tá najlepšia voľba ochrániť sa pred plným nosom a pocitom štípania očí pri práci. Taktiež Vám táto maska chráni aj tvár pred odstrelením väčšej časti materiálu vďaka svojemu pevnému plastovému štítu. Cena takejto profesionálnej ochrannej masky sa pohybuje od 150 až 300 eur. Je to dosť penazí, ale ak sa na to pozriete z dlhodobého hladiska, može Vás nenosenie takejto masky pri práci stát aj život. Oplatí sa teda do seba zainvestovať a byť pri praci v pohode, ze Vaše dýchacie cesty sú chránené ako aj váš zrak. Celotvárová ochranná maska je dostupná na internete v eshopoch, treba si len porovnať ceny a kvalitu tovaru.
Verím, že som Vám poradil a dostal Vás na správnu cestu, čo sa týka ochrany dýchacich ciest a zraku pri práci s drevom. Ak by ste sa radi dozvedeli niečo o účinkoch prachu na ľudské telo, prikladám link: http://www.grimm.sk/Prasnost.htm

srg

Anjeli - Archanjeli
Viac info / Objednať Strom rodiny
Viac info / Objednať Rezba pílou u vás Rezba pílou u vás Umelecké rezbárstvo
Partneri