O mne

 

Niesom človek, ako každý iný…som iný.  Som síce tiež z masa a kostí, ale som originálny ako každý iný! žartujem, som ako každý iný, akurat moj smer v tomto živote je venovať sa umeniu a tvoriť veci, ktoré sa mi páčia a ktoré ma napĺňajú.  A ak napĺňajú mňa, možu napľňať aj ďaľších ľudí, bez toho, aby pohli prstom. Jednoducho si možu moje diela kúpiť a tešiť sa z nich. Je mi jasné, že nie každý má nadanie na tvorbu niečoho takéhoto, ale taký človek, može mať velké nadanie na chápanie umenia a dokáže sa z neho radovať a vnútorne napĺňať.

Poznám ľudí, ktorí si u mňa kúpili diela, ktoré sú rozne a veľa z nich mi poslalo veľa fotiek, ako tieto moje práce získali naozaj čestné miesto v ich izbe(dome) a každý deň okolo nich chodia, aby sa z nich dobíjali, čo mňa ako ich tvorcu nesmierne teší a dáva mi to chuť ďalej tvoriť pre ľudí ako sú oni 🙂 Pre Vás!

Moje začiatky boli ťažke, mal som k dispozícii len piesok, vodu, lopatku a to v mojich 6 rokoch. Napriek tomu to boli skoro každý deň neuveritelné stavby.( Tak dobre, len niektoré, nie vždy mi to vyšlo 🙂  Po rokoch pieskovania som sa nakoniec prepieskoval až na umelecky zameranú školu neďaleko Prievidze, kde som sa už po pár pokusoch pri piesku zoznámil aj s novým materialom, čo bolo drevo a pri tom som ostal dodnes.( Drevo je okrem iného čarovný materiál ) Zatial neplanujem presedlať, lebo tento material ma očaril a pripútal si ma k sebe.

Výštudoval som úspešne Umelecko remeselne spracovanie dreva a dejiny umenia. Boli to pekné roky, ktoré mi veľa dali a nelutujem, že som sa rozhodol pre takúto školu. Rád by som Vám o mne napísal viac, ale to možno niekedy nabudúce,(alebo osobne) kedže už na mňa čaka jedno zaujimavo rozpracované dielo by Wocawa. Ak ste si o mne prečítali všetko až do konca, viete, že som človek, ktorému písanie moc nejde a tak vám ďakujem za prečítanie.

„Umenie je najvyššia radosť, ktorú človek dáva sám sebe.“
(Karl Marx)

Kontaktujte ma

Anjeli - Archanjeli
Viac info / Objednať Strom rodiny
Viac info / Objednať Rezba pílou u vás Rezba pílou u vás Umelecké rezbárstvo
Partneri